Ranking produktów na pstry łupież!

Z problemem łupieżu pstrego zmaga się bardzo wiele osób. Mimo, iż jest to niegroźna choroba, znacząco obniża ona estetyczność wyglądu naszej skóry. Łupież pstry jest zakażeniem naskórka wywołanym przez nadmierne rozmnażanie się grzybów drożdżopodobnych, które naturalnie występują na naszej skórze. Jego główną dolegliwością są 3-4 mm plamki na ciele znacznie odróżniające się barwą od naturalnego koloru naszej skóry. Mają one również tendencję do rozszerzania się, następnie zlewania się w jedną dużą plamę, a późniejszy rozwój choroby wywołuje nieprzyjemne swędzenie oraz łuszczenie się zainfekowanego naskórka. Plamy występujące przy łupieżu pstrym przybierają kolor od białego po różowy, czerwony, a nawet brunatny. Najczęściej zauważyć możemy łupież pstry na plecach, ramionach lub klatce piersiowej. Łupież pstry jest schorzeniem zakaźnym, ale jego leczenie skutecznie możemy przeprowadzić bez konsultacji z lekarzem dermatologiem. Poniżej przedstawiamy listę absolutnych hitów w leczeniu tej dolegliwości.

Jednym z najczęściej wybieranych preparatów na leczenie łupieżu pstrego jest szampon na drożdżaki. Najbardziej polecanym z nich jest preparat Dandrene zawierający w swoim składzie ketokonazol - środek przeciwgrzybiczy zwalczający namnażające się drożdżaki, klimbazol - niezwykle skuteczny składnik wykazujący silne działanie przeciwgrzybiczne, wyciąg z granatu - wzmacniający funkcje obronne skóry oraz zapobiegający nawrotom choroby, kompleks z wierzby bijącej oraz drzewa Manuka - które znacznie wzmacniają działanie ketokonazolu i klimbazolu oraz działają przeciwgrzybiczo. Orientacyjna cena tego specyfiku to 100-150 zł.

W przypadku niewielkiego obszaru, na którym rozwija się choroba możemy stosować leki bezpośrednio na zakażone miejsca. Jednym z najlepiej działających leków bezpośrednich jest Versic - emulsja przeciwgrzybicza. W jej składzie możemy znaleźć ketokonazol - wyróżniający się szerokim spektrum działania, zwalcza drożdżaki, grzyby oraz dermatofity, kwas mlekowy - który działa łagodnie i nie podrażnia zainfekowanej skóry, ma za zadanie utrzymać naturalne Ph skóry oraz usuwa zainfekowany naskórek. Emulsję Versic należy stosować 2 razy dziennie bezpośrednio na skórę, nie zmywając jej. Orientacyjna cena to 15-20 zł.

Często stosowaną formą leku na łupież pstry jest krem, głównie z powodu jego łatwej aplikacji na zakażone obszary. Najlepszym dostępnym na rynku bez recepty jest zdecydowanie Nizoral krem - do kupienia niemal w każdej aptece. W jego składzie znajdziemy między innymi znany nam już ketokonazol - w tej formie leku w większym stężeniu ( aż 2 % ) oraz substancje pomocnicze takie jak glikol propylenowy, alkohol stearylowy, alkohol cetylowy, monostearynian sorbitanu, polisorbat 60, mirystynian izopropylu, siarczan sodu bezwodny, polisorbat 80, woda oczyszczona. Krem należy stosować raz dziennie bezpośrednio na zakażone miejsca oraz skórę do nich przylegającą. Szczególnie polecany jest dla pacjentów, u których pstry łupież występuje na plecach oraz dłoniach. Jego orientacyjna cena to 25 - 30 zł.