przyczyny

Czym jest łupież pstry?

Łupież pstry jest stosunkowo niegroźną chorobą zakażenia naskórka. Powoduje go nadmierne rozmnażanie się grzybów drożdżopodobnych występujących na naszym ciele. Podstawowym jego objawem są 3-4 mm plamki o zabarwieniu od białego po różowy, czerwony i brązowy. (wylecz łupież pstry z Pityver) W miejscu zakażenia możemy również odczuwać swędzenie oraz złuszczanie się chorego naskórka.

Łupież pstry - objawy

Łupież pstry to choroba dermatologiczna o podłożu grzybiczym, której bezpośrednią przyczynę stanowi nadmierne, niekontrolowane namnażanie się drożdżaków z rodziny Malassezia globosa lub Malassezia furfur. Grzyby te stanowią naturalny element miklofory ludzkiej skóry, jednak w określonych warunkach może dojść do ich nadmiernego namnażania się, co z kolei pociąga za sobą pojawienie się stanu chorobowego - wtedy warto sięgnąć po preparaty na grzybicę skóry.

Łupież pstry i jego przyczyny

Łupież pstry to dolegliwość dermatologiczna, która według statystyk może w pewnym momencie życia dotyczyć nawet kilkudziesięciu procent populacji. Co prawda, zachorowalność na tę odmianę łupieżu jest wyższa w krajach, które charakteryzują się ciepłym i wilgotnym klimatem, jednak również u nas, w Polsce, liczba zachorowań na łupież pstry nie należy do niskich.

Tagi

Leki na łupież pstry

Łupież pstry to choroba grzybicza aktywująca się na skutek nadmiernego nagromadzenia się grzybów z rodzaju Malassezia, które powszechnie występują w mikroflorze skóry. Lekarza nie są zgodni co do tego co powoduje niekontrolowany przyrost tych grzybów. Pewne jest jednak, że istnieje kilka elementów sprzyjających ich rozwojowi. Są to m.in: